Chiller Servisi

İletişim


Kondenser ve evaparator hacimlerinden oluşan soğutma sistemi ana ekipmanıdır. Bina otomasyonuna paralel çalışarak soğutma yükü ihtiyacı kadarı ile devreye girer ve çıkar. Yaz ve kış olarak manuel veya otomatik devreye alma opsiyonu vardır. Kondenser hacminin ayrıca dizayn edilerek çatıya konduğu uygulamaları veya ekipmanın direkt üstünde istenen imalatları mevcuttur. Bina soğutma yükü ihtiyacına göre hacmi değişir. Bulunduğu mekânda, ayakların basacağı hacime betonarme ‘yüzer’ kaide yapmak gereklidir.

Sistemden kısaca bahsetmek gerekirse; chiller içindeki suyu çeviren pompa grubu olur. Bu pompa grubundan, ana sisteme basma kollektörüne (pompalarına) besleme alınır. Sisteme soğuk su basılır. Hat sonlarındaki ‘fan-coil’ cihazlarina soğutulmuş su gider. Fancoil cihazları mekanik soğuturken, soğutulmuş su nispeten ısınır ve chiller devresine geri döner. Dönüş kollektörüne dönen su ayrıca bir by-pass hattı ile chiller devresine getirilir ve yeniden soğutulur.

Isınmış ve soğumuş su arasındaki fark, sistemin çalışma sıcaklığı değişken olmakla birlikte örneğin, 7 ve 12 derece gibidir.

Chiller cihazları, endüstriyel amaçla soğutma yapılması gereken tüm teçhizat ve ekipmanların soğutulmasında kullanılan ve bu alanda dünya standardını oluşturan bir soğutucu ünitedir.

Chiller cihazları, iki ana gruba ayrılır;

1. Hava soğutmalı chiller, kondenseri hava ile soğuyan cihazlardır. Üzerinde bulunan fanlar sayesinde, kondenserden geçen soğutucu akışkanı soğutur.

2. Su soğutmalı Chiller Gurupları

Kullanım alanları: Su soğutmalı chiller, kondenseri su ile soğuyan cihazlardır. Su soğutmalı chillerlerde kule fanları vardır. Kondenser ünitesindeki borunun içinde ısınmış olan gazın sıcaklığını alan su, kulede soğur. Enjeksiyon ve şişirme makinaları kalıpları ve hidrolik yağı, ekstruderlar, sıcak formlama kalıpları, perdah makinaları, silindir merdaneler, metal işleme tezgâhları ve muhtelif soğutma uygulamaları için idealdir. Kompakt dizayn, yüksek performans ve küçük hacmi ile dar alanlarda kolayca uygulanır.

Kompresör: Tek sistemde 1 kompresörden 4 kompresöre kadar kombine çalışma özelliğine sahiptir. Cihazlarımızda kapasiteye uygun olarak scroll tip veya yarı hermetik tip soğutma kompresörleri kullanılır. Kompresörler arıza hallerinde yine kendi bakım atölyemizde onarılmaktadır.

Kondenser: Ünitelerde kullanılan su soğutmalı kondenserler bakır borulu ve integlar fin kanatlı tiptir.

Evaporatör (Chiller): Shell & tube chillerler, demir boru içinde U firkete bakır boru demeti olarak imal edilmiştir. Boru demetinin sökülebilir olması evaparatör içinin rahatlıkla temizlenebilmesine imkân verir. Düzenli bakım neticesinde cihaz ömrü uzar.

Elektrik Panosu: Elektrik panolarında Fransız Telemechanique ürünleri kullanılır. Pano bileşenleri uzun ömürlü olmaları sebebiyle tüm dünyada tercih edilen markadır.

Mikroprosesör: Cihazlarda bulunan mikroişlemci cihazın çalışma sıcaklıklarından, üzerinde bulunan pompanın çalışma süresine, çalışma ve durma sıralamasından arıza uyarılarına kadar tüm hareketleri takip özelliğine sahiptir.

Devre Elemanları : S: Soğutma sisteminin güvenle çalışmasını sağlamak üzere cihaz üzerinde; drayer-filtre, gözetleme camı, expansion valf, selenoid valf, kombine prosestat, su akış kontrol valfi, soğutma valfleri su ve hava tahliye valfleri bulunur.

Su Tankı: Suyun depolandığı tanktır. İthal malı kauçuk ile izole edilerek çevre ile ısı alış-verişi önlenmiştir.

CHILLER SERVİSİ

Chiller cihazlarının bakımlarının düzenli olarak yaptırılması çok önemlidir.

Chiller cihazlarının yıllık bakımlarının yapılmasına Mart ayında başlanılabilir.

Chiller cihazlarının, sezon başında ilk çalıştırma ve bakımı, sezon sonunda ise sonlandırılması ve son bakımı mutlaka yaptırılmalıdır. Bu şekilde işiniz için hayati önem taşıyan sisteminizin, sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini garantilemiş olursunuz.

Chiller cihazları konusunda kesinlikle işinin uzmanı olan, eğitimli ve kalifiye personele sahip bir firmadan alacağınız teknik destek ile en hızlı ve en hesaplı şekilde sorunlarınız çözüme kavuşur.

Karal Soğutma olarak, soğutma sektöründeki 34ncü yılımızda en iyi bildiğimiz işi, en iyi şekilde yapmaya çalışıyor ve önceliği müşteri memnuniyetine veren anlayışımız ile siz değerli müşterilerimize arzuladığınız kaliteli, hızlı ve hesaplı çözümleri sunmaya devam ediyoruz…

SOĞUTMA GRUBU REVİZYONU

Soğutma gruplarında 10 yılını doldurmuş cihazlar, yılların vermiş olduğu parça yorgunluğu ve teknolojinin gerisinde kalmış olmaları sebebi ile enerji tüketimi artar, ayrıca sık arızalanarak üretimi aksatmaları nedeniyle ayrı bir maliyet oluştururlar. Bu cihazlarda yapmış olduğumuz grup revizyon işlemi (Elektrik pano tadilatı tamamen otomasyona dayanan PLC micro işlemci, elektronik expansion valf, mekanik olarak yorulan parçaların değişimi) ile elektrik tüketim maliyeti %30 kadar düşürülüp, verim artışı sağlanabilir.

Chiller su soğutma grupları hakkında vermiş olduğumuz hizmetin çeşidi marka ve modelleri.

Chıller Cihazları servisi, Chiller Soğutma Grubu tamiri, Chiller soğutma grupları Bakımı, Chiller Soğutma Grupları Bakımı Ve Revizyonu, Soğutma Grubu Revizyonu ,Chiller Soğutma Sistemleri Bakım, Onarım Ve Montajı ALDAG Multi cool hava soğutmalı chiller su soğutma grubu servisi , Chiller teknik Servis hizmeti, Chiller Gruplarının Otomasyon Panolarının Hazırlanması Paket Tip Chiller, Mini Chiller, Chiller Grupları, Hava Soğutmalı Chiller, Su Soğutmalı Chiller, Hermetik / Semi Hermetik Kompresörlü Su Soğutucular Chiller, Su Soğutma Sistemleri, Su Soğutma Kulesi, Endüstriyel Su Soğutucular Mini Chiller,Hava Soğutmalı Chiller Grupları ,Su Soğutmalı Chiller Grupları,Yarı Hermetik Soğutma Grupları, Hermetik Soğutma Grupları ,Chiller Su Soğutma Grupları ,Su Soğutmalı Chiller, Hava Soğutmalı Chiller Endüstriyel Su Soğutma Sistemi, Hava Ve Su Soğutmalı Grupları konusunda geniş bir servis yelpazesine sahiptir.

Marka ve modelleri ,Mcquay ,York , Clımavenette, Trane ,Wesper,Alarko Carrıer York,Clivet, Trane Carrier-Climaveneta-Rhoss. Blue box, aldağ, ciat,

Hyfra-Pedıa

» McQuay ALS serisi chiller soğutma grubu,McQuay WHS serisi chiller soğutma grubu

» McQuay PFS serisi chiller soğutma grubu ,McQuay AGZ serisi chiller soğutma grubu

» McQuay ACZ serisi chiller soğutma grubu ,McQuay AGS serisi chiller soğutma grubu

» McQuay DP serisi chiller soğutma grubu ,McQuay AGS serisi chiller soğutma grubu

» McQuay WGZ serisi chiller soğutma grubu,McQuay WGS serisi chiller soğutma grubu

» Hava soğutmalı vidalı kompresörlü Mc Energy serisi,

» McQuay Mc Energy ST serisi chiller soğutma grubu,McQuay Mc Energy LN serisi chiller soğutma grubu

» McQuay Mc Energy class serisi chiller soğutma grubu,McQuay Mc ALS E SE ST serisi chiller soğutma grubu

» McQuay Mc Pover SE ST serisi chiller soğutma grubu,McQuay MHP STserisi heat pump chiller soğutma grubu

» McQuay MHR STserisi heat pump chiller soğutma grubu, McQuay Mc Energy HPI serisi heat pump-Inverter chiller soğutma grubu

» McQuay WHZ serisi su soğutmalı chiller soğutma grubu,McQuay ECOPLUS serisi su soğutmalı chiller soğutma grubu

» McQuay WHS serisi su soğutmalı chiller soğutma grubu,McQuay PFS serisi su soğutmalı chiller soğutma grubu

» McQuay PROXIMUS serisi su soğutmalı chiller soğutma grubu

HYFRA-PEDIA – Endüstriyel Soğutma Sistemleri

SVK Serisi (14-160 kW);

TRK Serisi (2-85 kW);

VWK Serisi (2-85 kW);

VWK Shell tüp Serisi (2-85 kW);

CWK Serisi (4-12 kW);

CHILLY masa birimi Serisi (0,5-5 kW);

VWK masa birimi Serisi (0,5-3,5 kW);

LWK Serisi (up to 2,5 kW);

Alarko Carrier Klima Sistemleri

Carrier Soğutma Grubu

• Su Soğutmalı Kondenserli Chiller Soğutma Grubu

• Piston Kompresörlü – 30 Hz/Hzv

• Scroll Kompresörlü – 30 Rw/Rwa

• Vidalı Kompresörlü – 30 Hxc

• Santrifüj Kompresörlü – 19 Xr/Xrv

• Hava Soğutmalı Kondenserli Chiller Soğutma Grubu

• Vidalı Kompresörlü – 30 Xa Aquaforce

• Scroll Kompresörlü – 30 Rb Aquasnap

• Scroll Kompresörlü, Isı Pompalı – 30 Rq Aquasnap

• Scroll Kompresörlü – 30 Ra/Rh/Ry/Ryh

• Yoğuşmalı Üniteler – 38 Ra

• Carrıer 30 Hz/Hvz Serisi

• Su Soğutmalı Soğutma Grubu

• Carrıer 30 Rw/Rwa Serisi Su Soğutmalı

• Soğutma Grubu

• Carrıer 30 Hxc Serisi

• Su Soğutmalı Soğutma Grubu

• Carrıer 19 Xr/Xrv Serisi

• Su Soğutmalı Soğutma Grubu

• Carrıer 30 Rq Serisi

• Hava Soğutmalı Soğutma Grubu

• Aquaforce 30xa 252-1702

• Soğutma Grupları

• Aquasnap

• Hidronik Modüllü Hava Soğutmalı Su Soğutma Grubu

• Carrıer 38 Ra Serisi

• Hava Soğutmalı Soğutma Grubu

• Paket Tip Su Soğutma Grupları

• Carrier 30hxc Soğutma Grubu. Carrier 30hz- Soğutma Grubu. Carrier 30rb Aquasnap Soğutma Grubu. Carrier 30xa Aquaforce Soğutma Grubu…

• Carrıer 19 Xr/Xrv Serisi. Su Soğutmalı Soğutma Grubu

• Carrier 30rb522 Soğutma Grubu

• Carrıer 19 Xr/Xrv Serisi Su Soğutmalı Soğutma Grubu

• Aquaforce 30xa 252-1702 Soğutma Grupları • Aquasnap Hidronik Modüllü Hava Soğutmalı Su soğutma grubu

Business plan market

Expound the actual teachings. of the great explorer of the truth, the master-builder of No one rejects, dislikes, or human happiness.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adi pisi cing elit, sed do eiusmod tempor exercitationemut labore. Love life’s sweetest reward Let it flow it floats back to you.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adi pisi cing elit, sed do eiusmod tempor exercitationemut labore. Love life’s sweetest reward Let it flow it floats back to you.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adi pisi cing elit, sed do eiusmod tempor exercitationemut labore. Love life’s sweetest reward Let it flow it floats back to you.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adi pisi cing elit, sed do eiusmod tempor exercitationemut labore. Love life’s sweetest reward Let it flow it floats back to you.